Back to more Car Results
1 / 34
2 / 34
3 / 34
4 / 34
5 / 34
6 / 34
7 / 34
8 / 34
9 / 34
10 / 34
11 / 34
12 / 34
13 / 34
14 / 34
15 / 34
16 / 34
17 / 34
18 / 34
19 / 34
20 / 34
21 / 34
22 / 34
23 / 34
24 / 34
25 / 34
26 / 34
27 / 34
28 / 34
29 / 34
30 / 34
31 / 34
32 / 34
33 / 34
34 / 34
1 / 34

Toyota Prius

PRIUS Viistoperä (AB) 4ov 1798cm3

Koivuhaka
6 800€
Model Year2010
Fuel TypePetrol
Mileage265000
TransmissionAutomatic

See similar cars

Valkoinen

Google

Reviews on Google

4,2

/ 5

8621 reviews

Average of all Saka locations

The latest saved review information is displayed.

Updated at 18.10.2026

Related Vehicles

Related Vehicles

Toyota Prius
Toyota Prius
Toyota PriusInspected
2008
340000km
Automatic
Petrol, Hybrid

HSD Executive

Lohkolämmitin / Vakkari / Autom. ilmastointi / Metalliväri / Penkinlämmittimet / Navi / KeyLessGo
frm.129 €/mo

5 900 €

Toyota RAV4
Toyota RAV4
Toyota RAV4Inspected
2019
133000km
Automatic
Petrol, Hybrid

2,5 Hybrid AWD-i Executive

Nahkasisusta / Muistipenkki / JBL Audio / LED / ACC / Koukku / Kamera / Katveavustin
frm.319 €/mo

31 770 €

Toyota Camry
Toyota Camry
Toyota CamryInspected
2022
61000km
Automatic
Petrol, Hybrid

2,5 Hybrid Style

Suomi-auto / ACC / Peruutuskamera / BLIS / LED-ajovalot / Sähkönahat / Navi / Ratinlämmitin
frm.319 €/mo

31 400 €

Toyota RAV4
Toyota RAV4
Toyota RAV4
2022
137000km
Automatic
Petrol, Hybrid

2,5 Hybrid Business Edition

1. Om Suomi-auto / Webasto / ACC / Peruutuskamera / Parabola LED / Vetokoukku
frm.319 €/mo

31 290 €

Toyota C-HR
Toyota C-HR
Toyota C-HR
2024
37000km
Automatic
Petrol, Hybrid

1,8 Hybrid Active Plus *' Suomi-auto / ACC / Digimittari / BLIS / LED / P-kamera / KeyLessGo / Lämmitettävä tuulilasi

1,8 Hybrid Active Plus *' Suomi-auto / ACC / Digimittari / BLIS / LED / P-kamera / KeyLessGo / Lämmitettävä tuulilasi
frm.319 €/mo

30 990 €

Toyota RAV4
Toyota RAV4
Toyota RAV4Inspected
2019
80000km
Automatic
Petrol, Hybrid

2,5 Hybrid Executive

Vetokoukku / Nahkasisusta / KeyLessGo / P.Kamera / ACC / Navi / Kaistavahti / LED
frm.309 €/mo

30 400 €

Toyota RAV4
Toyota RAV4
Toyota RAV4Inspected
2023
169000km
Automatic
Petrol, Hybrid

2,5 Hybrid Business Edition

1.Om Suomi-auto / ALV / Vetokoukku / P-kamera / ACC / LED / KeyLess / Ratinlämmitin
frm.309 €/mo

30 400 €

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Toyota CorollaInspected
2022
80000km
Automatic
Petrol, Hybrid

Touring Sports 2,0 Hybrid GR Sport

HUD / JBL / Panorama / ACC / Adapt. Alusta / P.Kamera / Adapt. LED / BLIS
frm.309 €/mo

29 890 €

Toyota Hilux
Toyota Hilux
Toyota HiluxInspected
2012
184000km
Automatic
Diesel

Double Cab 3,0 D-4D 4WD 171 SR+ aut. 5-paikkainen

Koukku / Astinlaudat / P-Kamera / Navi / Vakkari
frm.309 €/mo

29 800 €

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Toyota CorollaInspected
2020
47000km
Automatic
Petrol, Hybrid

Touring Sports 2,0 Hybrid GR Sport

Panorama / JBL Premium / HUD / Adapt.Vakkari / P.Kamera / KeyLessGo / LED
frm.309 €/mo

29 400 €

Saka customer experiences

4,2/5

·

8621 reviews

01

“👍”

ÄS

Ä S

Varisto · 5 days ago

02

“Ok”

JP

Juha Piironen

Tuusula · 6 days ago

03

“Extremely professional and smooth customer service, thank you Jimi! The great customer service made me choose this business over competitors. Highly recommended!”

SL

Simo Lehto

Jyväskylä · 6 days ago

04

“Extremely professional and smooth customer service, thank you Elmeri! The great customer service made me choose this business over competitors. Highly recommended!”

SL

Simo Lehto

Koivuhaka · 6 days ago

05

“🌟🌟🌟🌟🌟​ 5-star service at Saka Seinäjoki! ​Choosing a car was overwhelming with so many options available, but Mr. Nico Koivuranta guided and supported me every step of the way to ensure I made the best choice. Nico's patience, dedication, and enthusiasm are truly top-tier. I called him multiple times with various questions, and he always picked up or called back promptly to resolve every doubt I had. I even called him around 23:30 last night to finalize the deal, and he was still as patient, helpful, and enthusiastic as ever. ​Nico followed up on every step to make the entire process fast, smooth, and genuinely delightful. This level of customer service is rare and made buying a car a wonderful experience. ​Thank you so much to Nico and Saka Seinäjoki for your outstanding support. I wish Nico all the success throughout his career, as well as continued success to Saka! ​Best regards, Chamara Umagiliyage ================================ Täyden kympin palvelua Saka Seinäjoella! Autoa valitessa valinnanvara oli valtava ja meinasi jo iskeä valinnanvaikeus, mutta Nico Koivuranta auttoi ja ohjasi erinomaisesti oikeaan suuntaan. Nicon kärsivällisyys, asenne ja motivaatio ovat aivan omaa luokkaansa. Soittelin hänelle useita kertoja epäilyksieni ja kysymysteni kanssa, ja hän vastasi aina tai soitti pian takaisin selvittääkseen asian. Eilen soitin hänelle vielä puoliltaöin (23.30) sinetöidäkseni kaupat, ja hän oli silti yhtä kärsivällinen, innostunut ja valmis auttamaan. Nico piti huolta jokaisesta vaiheesta, jotta prosessi saatiin hoidettua nopeasti ja sujuvasti. Tällainen palvelu teki auton ostamisesta todella miellyttävän kokemuksen. Suuri kiitos Nocolle ja Saka Seinäjoelle mahtavasta tuesta ja palvelusta! Toivotan Nocolle ja Sakalle kaikkea hyvää ja menestystä jatkoon. Terveisin, Chamara Umagiliyage”

CU

Chamara Umagiliyage

Seinäjoki · 1 week ago

06

“Bought a car remotely from SAKA Rovaniemi and I am very happy with the outcome. Jere helped me through the entire process - from getting my old car replaced, to explaining the ins and outs of electrical vehicle and then finally finding a suitable new car for me. Would recommend.”

RM

Richard Makara

Rovaniemi · 1 week ago

07

“Nice”

Oo

Oduwole oluwafemi

Konala · 2 weeks ago

08

“Very Accomodating staff..Saka Varisto”

LA

Lovel Acohon

Koivuhaka · 2 weeks ago

09

“Hyvä asiakaspalvelu ja kaupat sujui hienosti. Myyjänä toimi Joona Siivola”

JL

Juho Laine

Lempäälä · 23 hours ago

10

“Laadukasta toimintaa, erittäin ammattitaitoisia ja ystävällistä palvelua.”

JP

Janne Peltonen

Konala · 1 day ago

11

“Kiitos Veikalle, ystävälliseltä ja asiantuntevasta palvelusta Hyvinkään Sakalle. Autokaupat sujuivat mallikkaasti ja olen tyytyväinen uuteen autooni.”

ek

eero kiiski

Hyvinkää · 1 day ago

12

“Homma toimii”

K

Keke66

Pori · 2 days ago

13

“Loistavaa palvelua👍”

SK

Stig Karelius

Raisio · 2 days ago

14

“Sakan chat palvelun kautta aloin uutta vaihtoautoa etsimään. Sieltä minua palveli Roope Huttunen. Viikon verran vierähti ja usea auto käytiin läpi,kunnes löytyi sopiva minulle. Hyvä palvelu ja auto sellainen,kuin piti ollakkin👍 Tällä kertaa ei kotia asti autoa saanut, mutta senkin asia silti hoidettiin jouhevasti.”

MK

Mari Kreivi

Tampere · 2 days ago

15

“Joni Neuvonen, kiitos palvelusta . Ystävällinen ihminen .”

FR

Farideh Rahmani

Herttoniemi · 2 days ago

16

“Ongelmanratkaisuun kykenevää porukkaa nuorissa myyjissä. Toivotaan, että itse tuote on ongelmaton.”

AP

Antti Pulkkinen

Hämeenlinna · 3 days ago

17

“Avuliaat ja joustavat myyjät.”

AP

Antti Pulkkinen

Lempäälä · 3 days ago

18

“Automyyjä Santeri Jussila pääsi meikäläisen TOP3 listalle parhaissa automyyjissä. Kaikkiin kysymyksiin sain nopean vastauksen. Kiitos hyvästä ja mukavasta palvelusta!”

HP

Hanna Partanen

Tampere · 3 days ago

19

“Perfecto”

A

Aatos

Varisto · 5 days ago

20

“Täällä sai hyvää palvelua ja sai myytyä auton heille.Täällä ei jäänyt kiinni että puuttui huolto.Mutta onneksi täällä sai sovittua asian ja vähenettin osto summasta.Hoitavat huollon.Tämä oli hyvä juttu että täällä ymmäretin asiakasta.Saavat auto asiallisesti myynti”

jv

jouni viitasaari

Herttoniemi · 5 days ago

21

“Palvelu oli loistavaa ja asiat hoituivat vaivattomasti Veikan kanssa. Kiitos”

SA

Sami Aaltonen

Hyvinkää · 6 days ago

22

“Vartiainen hoiti kaupat maaliin ja osasi vastata kaikkiin kysymyksiin. Myös kauppojen jälkeen asiakaspalvelu oli erinomaista! Autokin on loistava 😎👍.”

MO

Marcus Olsio

Järvenpää · 6 days ago

23

“Joonas Kokkonen ja Pieti Mononen hoitivat meille hyvän vaihtoauton. Asiakaspalvelu oli ammattimaista ja koko auton osto projekti sujui hyvin ja saimme myös laajasti infoa kaikesta tarvittavasta.”

H

Heli

Joensuu · 6 days ago

24

“Hyvää palvelua!”

W

Whitney

Hyvinkää · 1 week ago

25

“Nuoria myyjiä. Suht asiallisia mutta se vanhanajan autokauppameininki puuttuu”

SM

Stinde Man

Jyväskylä · 1 week ago

26

“Kaikki toimi hyvin. Iso peukku Vaasan toimipisteeseen Eetu Alaharjulle. Myös iso peukku Joonas Aalto Kaarinan toimipisteessä”

JK

Juha Kaukola

Vaasa · 1 week ago

27

“Hyvä kokemus.”

J

Jenni

Kouvola · 1 week ago

28

“Kiitos Raision Saka asiallisesta kohtaamisesta ja asiakkaan toiveiden kuuntelemisesta mitä tulee auton koeajoon, tarkastusmahdollisuuteen sekä kauppoihin. Suosittelen!”

JA

Jenna Airikainen

Raisio · 1 week ago

29

“Ei saa mitään palvelua eikä apua, autot ei todellakaan ole siinä kunnossa missä niitä mainostetaan.”

MM

Milla Määttänen

Varisto · 1 week ago

30

“Hieno myymälä ja ystävällinen henkilökunta.”

KS

Kimmo Saari

Seinäjoki · 1 week ago

31

“Nopeaa ja asiantuntevaa autokauppaa. Erityiskiitos Jonna Kyröläiselle, joka selkokielellä ja asiakaslähtöisesti sai tehtyä uudemman auton valinnasta helppoa.”

MK

Markus K.

Lempäälä · 1 week ago

32

“Kaupat sujui hienosti. Muutama pieni säätö. Sitten renkaasta löytyi halkea jossa kudokset näkyi. Siihen loppu yhteydet. Tarkastakaa autot tarkkaan renkaita myöten.”

MH

Mika Hurnasti

Niittykumpu · 1 week ago

33

“Ostin auton Joona Siivolalta 6.10.2026, ja voin kyllä lämpimästi suositella häntä myyjänä! Aivan huippuluokan palvelua alusta loppuun. Joona vastasi viesteihin todella nopeasti, eikä tarvinnut koskaan jäädä odottelemaan vastauksia. Autokauppa sujui todella helposti, mutkattomasti ja hyvällä fiiliksellä. Kaikki asiat hoituivat niin kuin pitikin, ja asiakaspalvelusta jäi todella hyvä mieli. Harvoin saa näin nopeaa, ystävällistä ja ammattitaitoista palvelua. Iso kiitos Joonalle erinomaisesta palvelusta ja sujuvista autokaupoista! Ehdottomasti voin suositella muillekin – aivan huippu myyjä ja 5/5 palvelu! 👍⭐⭐⭐⭐⭐”

AR

Arsim Rizani

Lempäälä · 1 week ago

34

“Loistavaa asiakaspalvelua!”

JS

Jesse Seistilä

Villmanstrand · 1 week ago

35

“Myyjän ystävällisyys ja ammattitaito poikkeuksellisen Hyvää.”

T

Tomppa

Järvenpää · 1 week ago

36

“Kaupat sujui vaivattomasti ja nopeasti!”

JS

Jenniina Säkkinen

Hyvinkää · 1 week ago

37

“Oskarin kanssa sujui hyvin kaupat💪👍”

HA

Heini Alajääski

Oulu · 1 week ago

38

“Ostin auton Joona Siivolalta 6.10.2026, ja voin kyllä lämpimästi suositella häntä myyjänä! Aivan huippuluokan palvelua alusta loppuun. Joona vastasi viesteihin todella nopeasti, eikä tarvinnut koskaan jäädä odottelemaan vastauksia. Autokauppa sujui todella helposti, mutkattomasti ja hyvällä fiiliksellä. Kaikki asiat hoituivat niin kuin pitikin, ja asiakaspalvelusta jäi todella hyvä mieli. Harvoin saa näin nopeaa, ystävällistä ja ammattitaitoista palvelua. Iso kiitos Joonalle erinomaisesta palvelusta ja sujuvista autokaupoista! Ehdottomasti voin suositella muillekin – aivan huippu myyjä ja 5/5 palvelu! 👍⭐⭐⭐⭐⭐”

AR

Arsim Rizani

Lempäälä · 1 week ago

39

“Fiksut puitteet ja asiallinen palvelu. Paljon asiakkaita, joutui odottamaan vuoroaan. Odottelu sujui mukavasti, kun oli pehmeä sohva ja hyvää kahvia tarjolla. Autokin löytyi ja kaupat saatiin tehtyä.”

J

Jari

Oulu · 1 week ago

40

“Erinomainen palvelu auton tiedoista, esittelystä ja kattavista vastauksista kysymyksiin. Suosittelen vahvasti asiantuntevaa automyyjää Jere Suhosta. Voi luottaa varmaan palveluun ja sujuviin kauppoihin!”

S

Sam

Hyvinkää · 1 week ago

41

“Erittäin huonoa palvelua kun auton lopulta saivat toimitettua. Eivät vastaa viesteihin/sähköpostiin. Asiat viety eteenpäin toisille tahoille, niin alkoihan vastauksia tulemaan. Lupailevat mutta osia ei kuulu ei näy joissa vastuussa. Ei tarvitse minun Sakaan enää laittaa penniäkään.”

EN

Erno Näätänen

Oulu · 1 week ago

42

“Auto sai vahetatud hetkega.Teenindus supper”

AL

Andra Laak

Niittykumpu · 2 weeks ago

43

“Yksi parhaista vaihtoautokaupoista”

PK

Pasi Kallio

Seinäjoki · 2 weeks ago

44

“Erinomainen palvelu! Sain tarvittavat perustelut auton hinnalle, auton asiantuntevan esittelyn sekä ok tarjouksen omasta autostani vaihdossa. Henkilökohtaiset tarpeeni huomioitiin hienosti ja autoon asennettiin valmiiksi koiraverkko ennen noutoa. Kiitos Markus.”

AW

Anita Wahrn

Lahti · 2 weeks ago

45

“Hyvää ja ripeää palvelua verrattuna muihin liikkeisiin. Jotkut kilpailevat liikkeet vastasivat tarjouspyyntöön vasta vuorokausi sen jälkeen kun uusi auto Sakalta oli jo pihassa ja vetohommissa! Kiitos Ossille!”

JE

Jon Ekman

Porvoo · 2 weeks ago

46

“En oppinut kerrasta vaan tein virheen toistamiseen kun ostin auton Sakalta. Itse myyntiprosessi sujuu erinomaisesti, mutta se ei paljon lohduta kun joutuu jälkimarkkinoinnin kanssa asioimaan. Painotin jo autoa varatessa ja myyjän kanssa autoa ja sen fokumentteja läpi käydessä että tarvitsen autoa työssäni päivittäin. Kun autossa ilmeni vikoja noin pari viikkoa ostamisen jälkeen, alkoi rumba joka on nyt kestänyt pari kuukautta eikä loppua näy. Olen joutunut käyttämään autoa useammalla korjaamolla, ensin Sakan osoittamalla monimerkkikorjaamolla jossa laitettiin kaikki heidän osaamiseen riittävät viat, sen jälkeen on rumba jatkunut merkkikorjaamolla. Varaudu käyttämään PALJON omaa aikaa ja etenkin jos asut taajamien ulkopuolella, Saka ei tarjoa sijaisautoa, eikä korvaa menetettyjä ansiotuloja saatika korvaa polttoaineita jotka liittyvät heidän myymäänsä vialliseen tuotteeseen. Omalla kohdalla korjaamo rumba on tarkoittanut auton vientiä korjaamolle kustannusarvioon, haettu kotiin ja viety taas korjaamolle kun lupa korjaamiseen on saatu. Jokainen käynti on tarkoittanut 35km yhdensuuntaista matkaa, eli 140km per korjaamokäynti, itse joudut myös järjestämään itsesi kotiin ja taas takaisin korjaamolle, taksimatka yhteen suuntaan on noin 70€. Olen joka ikinen kerta joutunut joko perumaan jo sovittuja asiakaskäyntejä tai vähintään siirtämään kuukaudella eteenpäin. Lisäksi olen joutunut järjestämään laina auton jolla olen hoitanut työni sillä välin kun auto on ollut korjaamolla. Kehotan miettimään kahteen kertaan onko pakko ostaa auto juuri Sakalta. Omalla kokemuksella kahdesta autosta en tule ikinä enää ostamaan heiltä autoa.”

N“

Nico “Nicholas” Eskola

Hämeenlinna · 2 weeks ago

47

“Hyvin hoitui kaupat uudesta autosta, myyjä Leo hoiti hienosti homman👍🏻”

JM

Jami Mikkola

Oulu · 2 weeks ago

48

“Loistavaa palvelua ja hyvää yhteyden pitoa”

MN

Make N

Koivuhaka · 2 weeks ago

49

“Minua palveli erittäin kohtelias ja osaava nuori herra, Emil sakalla. Kaupat sujuivat ongelmitta ja kommunikointi hänen kanssaan oli helppoa. Kaiken kaikkiaan hyvä kokemus!”

SA

Sebastian Alfthan

Niittykumpu · 2 weeks ago

50

“Aleksi Haaraniemi hoiti hienosti kaupat ja jälkihoito näyttää luonnistuvan. Auto oli siistimpi kun osasin kuvitellakkaan, moni ihmetellyt auton kuntoa/siisteyttä”

J,

Jukka ,

Oulu · 2 weeks ago

51

“Auto oli siistimpi kuin osasin kuvitellakaan myyjä oli asiallinen, luotettavan oloinen ja tuntuu jälkihoitokin luonnistuvan”

J,

Jukka ,

Koivuhaka · 2 weeks ago

52

“Palvelu oli erittäin hyvää ja ammattitaitoista ja oli erittäin mukavaa asioida Aleksi Haaraniemen kanssa”

M

MrEtsky

Oulu · 2 weeks ago

53

“Voin suositella Sakaa jos on mielessä auton vaihto.Kaikki toimii niinkö pitää myyjät ovat rentoja ja helppo asijoida niiten kans.”

TS

Tuomas Sarajärvi

Koivuhaka · 3 weeks ago

54

“Autokaupat sujuivat todella sutjakkaasti Mikael Heldanin toimesta. Auto toimitettiin jo seuraavaksi päiväksi koeajolle itselle lähimpään myymälään. Kaikki paperit olivat valmiina ja itse osto prosessi sujui hetkessä. Mikael oli itse koko tämän ajan etänä yhteyksissä ja varmisti kaiken menevän mallikkaasti. Loistavaa ja ammattitaitoista asiakaspalvelua! Kiitos Mikael Heldan. 👌”

KP

Katri Pasanen

Kirkkonummi · 3 weeks ago

55

“Saka Tuusula - todella hyvää palvelua”

HV

Harri Vuorinen

Koivuhaka · 3 weeks ago

56

“Olen 2 autoa kyseisestä liikkeestä ostanut. Homma toimii niinku kuuluu ja myyjät ovat joustavia ja asiallisia”

jp

jaakko peltomaki

Raisio · 3 weeks ago

57

“Hyvä palvelu, mukavat tilat asioida.”

VP

Veli-Matti Paakkari

Oulu · 3 weeks ago

58

“Tulin Sakaan katsomaan Aurista. Olipas haastavaa löytää reitti Sakan pihaan, koska edessä oli työmaa. Hetken kiertelyn jälkeen soitin Sakaan ja sain ajo-ohjeet pihaan työmaan läpi. Anton Raitaoja oli jo laittanut Auriksen valmiiksi koeajoa varten. Oli miellyttävää asioida Antonin kanssa. Ystävällinen ja asiantunteva keskustelu johti kauppoihin. Kiitos Antonille, jonka kanssa saatiin kaikki byrokratia hoidettua, huolimatta sen hetken verkkohäiriöistä Kirkkonummen alueella.”

S

Sirpa

Kirkkonummi · 3 weeks ago

59

“Kiitos hyvistä kaupoista ja loistavasta palvelusta,siitä se ura miehisellä alalla lähtee eteenpäin. Saka ideapark”

kL

kati Lempinen

Lempäälä · 3 weeks ago

60

“Hyvä sekä nopea kaupanteko, sai auton toimitettua heti seuraavalle päivälle. Suosittelen”

JK

Jesse Karppinen

Hyvinkää · 3 weeks ago

More Information

Salespeople & Contacts